NEDEN KUKA ÇİFTLİK


Kuka Çiftlik Ekosistemi!

Kuka Çiftlik, üretimden son tüketiciye ulaşana dek iç içe geçmiş, birbiri ile desteklenen bir ekosistem. Burası kendi kaynakları ile üreten bir çiftlik. Yerli ve yabancı özel hayvan ırklarıyla mera hayvancılığı yapan, hayvanlarını beslediği “yemleri” kendi tarlalarında üreten bir ekosistem.


İyi Hayvancılık

Her geçen gün damızlık niteliği daha iyiye giden, iklime ve meraya uyum sağlayan hayvanlarımızla daha kaliteli ve doğal ürünler sunmak için mücadelemizi devam ettiriyoruz.

Çiftliğimizdeki hayvanları doğal ortamında yetiştirmeye özen gösteriyoruz. Sürülerimiz çiftliğimizin bulunduğu Istrancalar’ın meralarından doğal olarak beslenmekte. Yok olma tehdidi altındaki “Trakya Kıvırcık Kuzu” ırkı için devlet tarafından yürütülen ıslah projesi kapsamındayız. Kıvırcık Kuzu alanında “Elit Sürü Sertifikası”na sahibiz. Hayvanlarımızı doğal aşım yöntemiyle çoğaltıyoruz. Hiçbir hayvanımıza hormon takviyesi yapmıyoruz. Türkiye’den ve dünyadan özel hayvan ırklarını doğal, sağlıklı, verimli yöntemlerle yetiştiriyoruz. Hayvanlarımızı beslediğimiz yemleri kendi tarlalarımızda özenle yetiştiriyoruz. Besideki hayvanlarımıza hazır fenni yem vermiyoruz. 

 

Çiftliğimizde Yer Alan Hayvan Irklarımız:

Trakya Kıvırcık Kuzusu

Tiftik Keçisi

Manda

Yerli Büyükbaş Irklarımız

Yabancı Kültür Irklarımız

 

İyi Tarım

Meralarımızın yanı başındaki tarlalarımızda kendi yemlerimizi kendimiz üretiyoruz. Ürünlerimizin yetişme sürecinde kontrolsüz ilaç ve gübre kullanımına izin vermiyoruz. Çevre, insan, hayvan sağlığına zarar vermeyen üretim yöntemlerini benimsiyoruz. Doğal kaynakların korunmasına ve gıda güvenliğine önem veriyoruz. Bölgenin iklim şartlarına uygun, verimliliği yüksek ürünleri yetiştirmeye özen gösteriyoruz.

 

Sürdürülebilirlik

Tarımsal üretimden hayvan yetiştiriciliğine, et işleme tesislerimizden dağıtım sürecine kadar her aşamada sürdürülebilirlik felsefesini benimsiyoruz. Tarım alanlarının korunması ve yerel hayvan ırklarının çoğaltılmasını birinci önceliğimiz olarak görüyoruz. 


Şeffaflık ve Güvenilirlik

Ürünlerimizin lojistik süreçlerini üretim tesislerimizden satış noktalarımıza kadar kendi soğuk zincir araçlarımızla gerçekleştiriyoruz. İtibarlı kurumlar tarafından yapılan ürün analizlerini düzenli olarak müşterilerimizle paylaşıyoruz. Sürdürülebilir ve izlenebilir ürünler sunuyoruz. Üretim tesislerimize kendi çiftliğimizde yetiştirdiğimiz hayvan karkasları dışında hiçbir karkas girmiyor. Kendi etimizi kendimiz işliyoruz.

 

Yerel Kalkınma

Çiftçi sayısının, kır nüfusunun hızla azaldığı bir ortamda Kuka Çiftlik bölgesinde mikro bir ekonomi yaratıyor. Çiftliğindeki hayvanlar için gerekli besinleri kendi bölgesinde aracısız üretiyor. “Trakya Kıvırcık Kuzu” gibi yerel bir ırkın coğrafi işaret almasını ve bu ırkın devamını sağlıyoruz. Yereli destekliyor, yerel kaynaklar kullanıyoruz.

 

Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimizin doğal ve lezzetli ürünlerimizi keyifle tüketebilmesi ve hizmetlerimizi en iyi noktaya taşıyabilmek için sürekli araştırma geliştirme çalışmaları yürütüyoruz. Satış öncesi ve sonrasında müşterilerimizin görüşlerini daima önemsiyor, kalite ve doğallık odaklı yaklaşımımızı ileriye taşıyoruz.